Hakkımızda - Pitbull Strings
Kim bu “Pitbull Strings”?

Pitbull Strings, enstrüman telleri üretimi için, kurulmuş butik bir tel üretim firmasıdır. Türkiye’nin tek devlet destekli, tescilli gitar/basgitar teli markasıdır. Tüm tellerin üretim aşamaları, büyük bir titizlikle kontrol edilmekte, dizayn ve tasarımları büyük bir hassasiyetle yapılmaktadır. Müzisyenlerin beklentisini en iyi şekilde karşılayacak, farklı müzik tarzlarına hitap ederken, uygun tınılar yaratacak ve olabilecek en uzun süreli kullanıma uygun teller üretmek, dikkat ettiğimiz önemli noktalardır. Tellerimizde kullanılan tüm materyaller, birbirine uyumlu en kaliteli bileşimlerdir. Tüm teller, uzun bir AR-GE sürecinden geçerek üretilmiş ve “VCI” paketleme sistemiyle paketlenmiştir.

Pitbull Strings, VCI (Volatile Corrosion Inhibitors) yöntemini paketlerine uyguladığından, tellerin raf ömrü, diğer tellere oranla 10 kat daha fazladır. Teller paketlendikten sonra, hava, nem ve oksijen ile temas etmediği için, korozyona uğramaz, paslanmaz. Tellerinizi paketinden çıkardığınızda, fabrikadan yeni çıkmış, fresh tellerle karşılaşırsınız.

PITBULL BITE!
Basgitar tellerinde, akort kaymalarını önlemek için bir sarım stili kullanılmıştır. Bu sarım stili sayesinde teller, burguya tıpkı bir pitbull’un çenesi gibi tutunarak, akordun kaymasını engeller. Stabil bir akort tutarlılığı için Pitbull Bite kullanıyoruz

Coated & Long Life Edition Teller (Kaplamalı)

Pitbull Strings tarafından, yoğun bir AR-GE süreci sonucu geliştirilmiş, korozyona karşı dayanıklı fakat tınıya etki etmeyen, telin gerçek dokusundan taviz vermeyen nano kaplamalar sayesinde, tellerin ömrü 3-5 kata kadar artırılmıştır. Long Life Edition elektrogitar telleri, kararma ve korozyona karşı çok yüksek direnç gösterir. Uzun süreli kullanımlar için en ideal tellerdir.

NICKEL ALLOY

Most string manufacturers prefer nickel-plated coils instead of nickel alloy coils as they are low cost. But over time, nickel-plated coating peels off. To prevent this, Pitbull Strings uses nickel alloy winding in electric guitar and bass guitar strings. Both the warm sound of the nickel and the sharpness of the steel come together to form the pitbull’s superb growl. In addition, resistance to corrosion is increased

Neden Pitbull Strings?

electric-guitar copy
Mükemmel akord tutarlılığı.

Pitbull gitar tellerini kullanan birçok kullanıcının dönüşlerine göre, mükemmel bir akord tutarlılığı sağlar!

dayanıklılık
Kararmalara karşı dayanıklılık.

Tellerinin çabuk karardığını söyleyen yüzlerce gitarist ile birlikte, 5 yıl boyunca yapılan testlerden sonra, üretilen tüm modeller kararmalara karşı son derece dayanıklı hale getirilmiştir.

quality
Ses kalitesi ve mükemmel çalım hissiyatı.

Ses kalitesi açısından en yüksek performans ile birlikte, mükemmel , ipeksi bir çalım hissiyatı sağlar.

corrosive copy
VCI Anti korozyon paketi.

Tüm Pitbull teller, VCI teknolojisi ile paketlenerek raf ömrü uzatılmıştır.

Pitbull Türkiye’nin dünyada tescilli ilk gitar teli markasıdır!

Giriş Yap

Parolanızı mı unuttunuz?

Sepet

Sepetiniz şu anda boş.