Hakkımızda

Pitbull Strings

Pitbull Strings, enstrüman telleri üretimi için, kurulmuş butik bir tel üretim firmasıdır. Türkiye’nin tek devlet destekli, tescilli gitar/basgitar teli markasıdır. Tüm tellerin üretim aşamaları, büyük bir titizlikle kontrol edilmekte, dizayn ve tasarımları büyük bir hassasiyetle yapılmaktadır. Müzisyenlerin beklentisini en iyi şekilde karşılayacak, farklı müzik tarzlarına hitap ederken, uygun tınılar yaratacak ve olabilecek en uzun süreli kullanıma uygun teller üretmek, dikkat ettiğimiz önemli noktalardır. Tellerimizde kullanılan tüm materyaller, birbirine uyumlu en kaliteli bileşimlerdir. Tüm teller, uzun bir AR-GE sürecinden geçerek üretilmiş ve “VCI” paketleme sistemiyle paketlenmiştir.
Pitbull Strings, VCI (Volatile Corrosion Inhibitors) yöntemini paketlerine uyguladığından, tellerin raf ömrü, diğer tellere oranla 10 kat daha fazladır. Teller paketlendikten sonra, hava, nem ve oksijen ile temas etmediği için, korozyona uğramaz, paslanmaz. Tellerinizi paketinden çıkardığınızda, fabrikadan yeni çıkmış, fresh tellerle karşılaşırsınız.

PITBULL BITE! (Pitbull Isırığı)

Basgitar tellerinde, akort kaymalarını önlemek için bir sarım stili kullanılmıştır. Bu sarım stili sayesinde teller, burguya tıpkı bir pitbull’un çenesi gibi tutunarak, akordun kaymasını engeller. Stabil bir akort tutarlılığı için Pitbull Bite kullanıyoruz.

Coated & Long Life Edition Teller (Kaplamalı)

Pitbull Strings tarafından, yoğun bir AR-GE süreci sonucu geliştirilmiş, korozyona karşı dayanıklı fakat tınıya etki etmeyen, telin gerçek dokusundan taviz vermeyen nano kaplamalar sayesinde, tellerin ömrü 3-5 kata kadar artırılmıştır. Long Life Edition elektrogitar telleri, kararma ve korozyona karşı çok yüksek direnç gösterir. Uzun süreli kullanımlar için en ideal tellerdir.

NICKEL ALLOY (Nikel Alaşım)

Çoğu tel üretim firması, maliyeti düşük olduğu için nikel alaşım sarımlar yerine, nikel kaplı sarımları tercih eder. Fakat nikel kaplanmış sarımların üzerinden zamanla nikel kaplama soyulur ve teller kararmaya başlar. Bunu önlemek için basgitar tellerimizde, nikel alaşım sarımlar kullanıyoruz. Bu sayede, hem tını olarak nikelin sıcaklığı, hem de çeliğin keskinliği bir araya gelerek, pitbull’un muhteşem hırlamasını oluşturuyor. Ayrıca, korozyona karşı  dayanıklılık daha da artıyor.

Neden PitbullStrings ?

Fiyat Performans

En Uygun Fiyata Yüksek Kaliteyi sağlar.

Türkiye’nin ilk devlet destekli, tescilli gitar teli markasıdır.

Tarzına Uygun Tel

Bol çeşit seçeneği ile, müzik tarzınıza uygun bir Pitbull mutlaka vardır.

Pitbull Artist

Dünyaca ünlü birçok müzisyenin tercihidir.

Çevreci

Pitbull bor içerikli enstrüman temizleyici insan sağlığına zararlı hiçbir madde içermez.

Kalite

VCI paketleme teknolojisi sayesinde, telleriniz paketinden taze çıkar.